Wszczepienie soczewki trójogniskowej – co to znaczy?

Przymierzanie odpowiednich okularów u okulisty

Trójogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa jest dobrym rozwiązaniem dla pacjentów borykających się z zaćmą. Co ciekawe, takie zabiegi okulistyczne są coraz częściej stosowane. Podczas operacji możliwe jest usunięcie naturalnej soczewki oka i wszczepienie soczewki trójogniskowej, co zapewnia dobre jakościowo widzenie w szerokim spektrum. Po zabiegu pacjent dobrze widzi z bliska i z daleka, zachowując komfort życia. Kiedy warto odwiedzić poradnię okulistyczną? Czego dotyczy korekcja wad wzroku? Z czym wiąże się wszczepienie soczewki trójogniskowej?

Wszczepienie soczewki trójogniskowej

Korekcja wad wzroku to szansa dla wielu osób na pozbycie się problemów ze wzrokiem. Faktem jest, że zabiegi okulistyczne zniwelują konieczność noszenia okularów korekcyjnych. Od tej pory można czytać książki, uprawiać sport i korzystać z komputera bez okularów. Soczewka trójogniskowa daje wiele możliwości w okulistyce. Z soczewką będziemy robić wszystko – od pływania, po bieganie i nurkowanie. Plusem jest to, że zachowamy wygodę w codziennym życiu.

Wymiana soczewki

Profesjonalna poradnia okulistyczna wybierze dla nas najlepsze rozwiązanie i zapewni opiekę na wysokim poziomie. Przy operacjach zaćmy stosowane są soczewki wewnątrzgałkowe od renomowanych firm. Pamiętajmy o tym, że wynik pracy chirurga i jakość soczewki wpływają na efekty operacji. Specjaliści doskonale wiedzą, jak zadbać o komfort pacjentów. 

RLE – co warto wiedzieć?

Refrakcyjna wymiana soczewki RLE jest jedną z najpopularniejszych metod korekcji wad wzroku u pacjentów powyżej 45 roku życia. Zabiegi okulistyczne tego typu polegają na usunięciu naturalnej soczewki oka i zastąpieniu jej implantem. Każdy pacjent może na nowo odzyskać radość z widzenia, zapominając o okularach. Wszczepienie soczewki trójogniskowej ma wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • poprawa widzenia zauważalna bardzo szybko,
  • usunięcie zabiegu zaćmy w przyszłości,
  • rezygnacja z okularów korekcyjnych,
  • dodatkowa ochrona dla oczu za pomocą specjalnych filtrów,
  • krótki czas trwania zabiegu (pół godziny).

Lekarska okulistka

Zabieg jest skierowany dla pacjentów powyżej 45 roku życia, którzy borykają się z astygmatyzmem, krótkowzrocznością i nadwzrocznością.

O czym pamiętać podczas wyboru odpowiedniej soczewki? Powinniśmy zastanowić się, jak często korzystamy z komputera, czy uprawiamy sporty i czy chcemy całkowicie zrezygnować z okularów. Poradnia okulistyczna stawia na kilka typów soczewek, które są rekomendowane przez specjalistów.

Wymiana soczewki w oku

Jak wygląda zabieg?

RLE to rozwiązanie, którego nie powinniśmy się obawiać. Zabieg jest wykonywany z zachowaniem komfortu pacjenta. Stosowane jest znieczulenie kropelkowe, tak aby zachować świadomość pacjenta. Wszczepienie soczewki trójogniskowej trwa ok. 15 minut. Po zakończeniu zabiegu nie trzeba pozostawać w szpitalu. Co ciekawe, skorzystać można z wykonania refrakcyjnej wymiany soczewki obojga oczu w trakcie jednego zabiegu. Pacjent nie musi się bać, że podczas rekonwalescencji nie będzie nic widział. Zakładane są przezroczyste opatrunki, dzięki czemu poprawę wzroku zauważymy od razu po zabiegu.

Wymiana soczewki

Jak widać, RLE jest szansą dla wielu osób na skuteczną poprawę widzenia. Korekcja wad wzroku przeprowadzana jest przez specjalistów, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w okulistyce. Postawmy na taką poradnię okulistyczną, która działa już przez długi czas i stawia na profesjonalne wsparcie. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami. Wszczepienie soczewki trójogniskowej to niezwykle popularny zabieg okulistyczny, który jest coraz bardziej ceniony.